KAYACAN HOLDiNG
Ödüllerimiz
9. AİLE İŞLETMELERİ KONGRESİ’NDE ANI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) bünyesinde 2002 yılından itibaren yapılan ve geleneksel hale gelen Aile İşletmeleri Kongresi’nin dokuzuncusu “Aile İşletmelerinde Sürdürülebilirlik ve Kurumsal Dayanıklılık” ana temasıyla gerçekleştirildi. Kongrede, konuya ilişkin hazırlanan kitapta yaşanmış hikâyeleri olan aile şirklerinin yöneticilerine “Anı Ödülü” verildi.

İstanbul Kültür Üniversitesi Aile İşletmeleri ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (AGMER) ile TAİDER Aile İşletmeleri Derneği iş birliğinde organize edilen ve 14-15 Nisan 2022 tarihlerinde Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilen 9. Aile İşletmeleri Kongresi’nin açılış konuşmalarını Rektörümüz Prof. Dr. Hanife Öztürk Akkartal ve AGMER Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Nazan Çağlar yaptı. Programa katılamayan Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver’in ise mesajı okundu. Kongreye ayrıca TİM Başkanı İsmail Gülle, Aile İşletmeleri Derneği (TAİDER) Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Urhan, aile şirketlerinin yöneticileri ve öğrenciler katıldı.

Kongre “Aile İşletmelerine Genel Bakış” oturumuyla başladı. İlk gün; aile şirketlerinde sürdürülebilirlik deneyimleri, finansal dayanıklılık, NFT, yeni dünyada kurumsallık konuları uzmanlar tarafından ele alındı. Aile şirketlerinin pandemi gibi zorlu dönemleri bilimsel bir sistematikle inceleyip iş insanlarının yaşadıkları bir kitap haline getirildi. Kongrede “Organizasyonel Esneklik ve Dayanıklılık Resilience Prensipleri İş İnsanlarından Yaşanmışlık Örnekleri” isimli kitapta hikâyesi yer alan 20 iş insanına “Anı Ödülü” verildi.

Ödül alan isimlerden bazıları şu şekilde; Aydın Öğücü, Bülent Bayraktar, Berkan Baykam, Gülesin Atalay, Başak Kurtoğlu, Cevdet Kain, Civan Sözkesen, Ulaş Kayacan, Yavuz Kankavi ve Şerife İnci Eren.

Haberin devamı için tıklayın!